bg

Začíná to jako vtip. Co má společného dovozce ojetých aut, studentka a žena v domácnosti? No přece firmu na výrobu menstruačních kalhotek. A jak jsem k tomu, pro Boha, přišel já? Dovozce Pavel a žena v domácnosti Jana jsou moji bratranec a sestřenice. Studentka Majda se nejspíš do rodiny výhledově přivdá.

Pravidelně potkávám lidi, kteří jsou skvělí ve svém oboru. Je jedno, jestli se jedná o IT služby, výrobu bagrů nebo prodej jogurtů. Někdy mají desítky let zkušeností, jindy jde o nováčky s nadšením a skvělými nápady. Ale jen v ojedinělých případech jsou zároveň i schopnými marketéry.

Mít část svého portfolia v akciích patří mezi běžné investiční strategie. V posledních týdnech vystrašila investory zvýšená volatilita na světových akciových trzích, kdy prudké poklesy cen střídají prudké růsty. Co můžeme čekat v budoucnosti?

Nový volební zákon nařídil kandidátům na prezidenta České republiky zřízení transparentních účtů pro snadnější kontrolu výdajů na jejich volební kampaň. Miloši Zemanovi na něj začali odpůrci okamžitě posílat jednohalířové částky s kritikou, vzkazy z dovolené, chatovat na něm, případně přes něj hrát námořní bitvu či šachy.

Marketingem se živím natolik dlouho, že už jsem zažil celou řadu návratů do minulosti. Kofola, žvýkačka Pedro, Michal David a další komunistické vynálezy se prodraly ze svých temných, vlhkých hrobů zpět na výsluní zákaznické přízně.

Již počtvrté organizujeme pro společnost Noctuint s.r.o. českou zastávku celosvětové Jedox World Tour. Ta se kromě Prahy koná v řadě metropolí po celé zeměkouli, například v New Yorku, Amsterdamu, Paříži, Tokiu, Kuala Lumpur, Šanghaji a mnoha dalších.

Ukázka článku z blogu společnosti AIR Consult CZ s.r.o., poradenské firmy v oblasti pneumatických systémů. Technicky psaný článek pro specialisty v tomto oboru.

V poslední třetí části této minisérie se zaměříme na shrnutí problematiky a na kritické body při plánování a realizaci rozvodů stlačeného vzduchu.

Článek pro společnost Ceos Data s.r.o. s využitím jejich referenční zakázky pro síť lékáren Dr. Max. Cílovou skupinou jsou obchodní ředitelé, finanční ředitelé a ředitelé nákupu v retailových sítích.

Nadbytečné zásoby tíží mnoho maloobchodních firem. Vnitrofiremní burza vám pomůže se jich elegantně zbavit a k tomu lépe uspokojit vaše zákazníky. Stejně jako u Dr. Maxe

Článek do blogu společnosti Noctuint s.r.o., dodavatele a spolutvůrce německého systému Jedox pro plánování a Business Intelligence.

Vánoce a zejména prodejní šílenství před nimi je ideální živnou půdou pro Business Intelligence. Na konkrétním případě vánočních stromků vám ukážeme, jak může BI pomoci při segmentaci a pochopení potřeb zákazníků a tím zvýšit efektivitu prodeje.

Nikdy jsem nepatřil mezi znalce výtvarného umění. Ještě tak jména Mikoláš Aleš nebo Josef Čapek mi něco říkala. I když v tom druhém případě se mi vybavili jen pejsek a kočička, jak spolu pekli dort. Diskuse o díle Julia Eduarda Mařáka nebo Toyen by skončila hned po jejím zahájení.

Mými klienty jsou menší a střední firmy. Mají dobrý produkt nebo službu, ale jejich prodejní výsledky mají často rezervy. U mnoha z nich je důvodem těchto 7 smrtelných marketingových hříchů.

Sypu si popel na hlavu a přiznávám, jsem typická kovářova kobyla. Svým klientům píšu blogy a ebooky, starám se o sociální sítě, připravuji newslettery i moderní weby, pořádám klientské akce, ale na marketing vlastní firmy mi nezbývá čas. Je to ostuda. Provedl jsem konstruktivní sebekritiku a rozhodl se s tím něco dělat.

Miloš Zeman nedávno zmínil slovo „kunda“ jako překlad anglického slova „pussy“. Už mnoho jiných napravilo jeho chybu. Tento výraz v angličtině používají i malé děti a znamená „kočička“. Podle mě se ale všichni mýlí. Pan Miloš měl na mysli slovo „Kunde“, německy zákazník. Dobře totiž ví, že zákazník má vždycky pravdu. Klíčová otázka zní: „Kdo je onen zákazník Miloše Zemana?“

Když jsem byl ještě dítě, četl jsem si knížky o námořnících a cestovatelích. Jezdit se nikam moc nesmělo, v televizi dávali seriály o sklizni obilí a internet ještě neexistoval. Můj desetiletý syn by do týdne zemřel nudou. Nikdy jsem nesnil o tom stát se potápěčem. Jsem od mala realista a tohle bylo podobné, jako bych chtěl být kosmonautem. Prostě nesmysl.

Netiskněte si tento článek. Zachráníte tím hektar deštného pralesa, dva orangutany a půl domorodce. Nebo ne? Vždyť to přece všichni tvrdí. Napsali vám to i z banky a od mobilního operátora. Pryč s papírem, jsou přece zodpovědní. Všechno pěkně mailem. Tak jak to vlastně je?

Moje choť vyrazila po dlouhé době do divadla. Budiž jí to přáno. Mě zanechala na krku předpuberťáka a batole. Po určitých technických problémech jsem oblékl mladší ratolest a vyzvedl tu starší na tenise. Doma v postýlce se pak mladá větev rozdováděla hraním s metrovým plyšovým tučňákem, maskotem kopírovacích papírů, na které jsem před lety dělal kampaň. Brzy jsem rezignoval a vyhlásil pánskou jízdu. Moudře jsem usoudil, že se dítě časem unaví a samo usne.

Ukázka článku z blogu klienta MegaJob.cz. Požadován neformální styl, ich forma a uplatnění osobních zážitků. :-)

Když jsem začal hledat nové zaměstnání, zjistil jsem zajímavou věc. V inzerci na personálních serverech a v nabídkách agentur se objeví jen 25 – 30% manažerských pozic. Zbylé se obsazují v rámci stejné společnosti, na základě osobního doporučení nebo přes firmy hledající top managery, což se mě netýkalo. Moje schopnosti, zkušenosti a vzdělání mi byly najednou k ničemu, protože se o mně možný zaměstnavatel vůbec nedozvěděl. Navíc každý inzerát se zajímavou pozicí způsobil smršť životopisů, ve které se ten můj vždy ztratil. Hledal jsem způsob, jak z toho začarovaného kruhu ven, a objevil jsem networking, neboli budování sítě osobních kontaktů.

Když mi v úterý oznámil šéf, že se moje pozice přesouvá do Polska a já bych měl v pátek vyklidit kancelář, trochu mě to zaskočilo. Znáte to. Za pár týdnů Vánoce, dvě děti na krku, žena na mateřské a na domě hypotéka. Krom toho jsem si za těch 11 let zvykl nejen na pravidelný plat, ale i na zahraniční služební cesty, bujaré večírky a pracovní večeře v drahých restauracích. Nicméně vzal jsem to jako velký kluk. Se všemi jsem se rozloučil, předal, co se za dva dny dalo stihnout, popřál polským soudruhům hodně štěstí a vyrazil na trh práce.

Ukázka článku z blogu společnosti Noctuint s.r.o., distributora Business Intelligence systému Jedox. Formální styl pro finanční ředitele a IT manažery.

Cloud patří už několik let mezi velmi skloňované termíny. Stejně jako další zásadní změny v infrastruktuře IT má své skalní zastánce i protivníky. V Čechách je navíc situace jiná než třeba v USA. Jaké jsou tedy hlavní výhody claudu pro české firmy?